Blog

BIG BIRDOVAC BALŠA KARADŽIĆ OSVOJIO REGION – PESMOM «ZABRANJENA LJUBAV«

Naš Big Birdovac Balša Karadžić, učenik drugog razreda OŠ »Karadjordje«, postigao je veliki uspeh na
12.Medjunarodnom festivalu poezije »Dječije carstvo«, održanom u Banja Luci.

Sa svojom pesmom »Zabranjena ljubav«, osvojio je drugo mesto u mladjoj kategoriji od prvog do
četvrtog razreda.

Put do Banja Luke nije bio nimalo lak. Najpre je njegova učiteljica Svetlana Jeftić poslala pesmu na
konkurs »Mali pobednik« u Beogradu. Tema je bila ljubav i lepo je voleti.
Balšina pesma je medju gotovo 1000 pristiglih pesama iz Beograda, izabrana u finale ovog takmičenja.
Kada se pojavio na »Malom Pobedniku« i odrecitovao svoje šaljive stihove, žiri ga je nagradio drugim
mestom. Time je obezbedio plasman za učešće na medjunarodnm festivalu u Banja Luci.

U Banja Luci su se okupili probrani i talentoavni mali pesnici od 1. do 8.razreda iz Srbije, Crne Gore,
Slovenije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Makedonije, Repblike Srpske. Organizatori navode, da je ove
godine postignut rekord u broju prijavljenih radova – pristiglo je 6500 pesama iz celog regiona, a za
Festival je odabran 80 najlepših. Tako je žiri sastavljen od poznatih dečijih pesnika imao težak zadatak i
puno posla, da medju najboljima izabere najbolje!

Balša je i na ovom festivaliu osvojio drugo mesto, a nagrada mu je još sladja jer je bio medju namljadjim
takmičarima. Osim medalja, diploma i puno knjiga na poklon, dobio je i Beogradski i Banjalučki Zbornik,
u kojima je objavljena njegova pesma.

Balšina » Zabranjena ljubav« osvojila je srce i starijih i dece. Njegovi drugari iz odeljenja II4 i Big Bird
boravka, horski je recituju. Baš im se svidela ta «Zabranjena ljubav«, a kako i ne bi kada je Balša opisao